11. april var det påskefri og opphavet kom for å hente meg og mine søte små pelskledde venner . Jeg hadde en og en halv uke med ferie å se frem til. Været var knall, og trærne fulle av påskeegg.

Påskepynt i treet.
Siden vi snakker om påskeegg, må jeg nevne at Lars og jeg fant et hos Change da vi var i Gjøvik. Det var Lars som la merke til plakaten som opplyste om at det var gjemt påskeegg med gaver i butikken. Jeg lette til jeg fant et. Det inneholdt en fin truse. Husker ikke akkurat hvor mye den kostet, men dyr var den, så jeg var fornøyd med å få den.

Påskeegget.

Påskeeggets innhold.
Ettersom jeg hadde fått blod på tann, var jakten på påskeegg i gang også i andre Change-butikker. På Gulskogensenteret fant mamma egget. Hun gav det til undertegnede, og vips var jeg 500 kroner rikere. Jeg kjøpte meg en fin bh.
Turen gikk selvfølgelig også innom Karjolen, hvor jeg kjøpte denne på salg.
Vi spiste på Jordbærpikene. Jeg bestilte en smakløs pastarett, som jeg ikke kommer til å bestille igjen for å si det sånn. Den så god ut, men utseende kan bedra.

Smakløs pastarett hos Jordbærpikene.
Den 13. april besøkte vi Hadeland Glassverk. Vi var først innom Høvdinghallen, hvor de har utrolig mye spennende både av mat og drikke. Ettersom det var helligdag var ølsalget stengt, noe som gikk meg litt på nervene siden jeg kom over verdens søteste ølflasker; Haraball. Jeg skrev meg bak øret at jeg måtte kjøpe noen flasker en annen dag.

Søteste flaskene.
På bakeriet inntok vi et måltid. Jeg spiste søtpotetsuppe med brød og smør til. Sunt og godt.

Høvdinghallen.

Vaffelhuset.

Kramboden.

Det er mye godt i Kramboden.
Den 14. april besøkte jeg Anders og Hege i Oslo. Elin var også med, men hun dro igjen samme dag. Jeg ble en dag til. Vi ble tatt godt imot av Hege og hennes søster Kjersti, som også hadde tatt turen. De hadde bakt en kake til vi kom.

Det er aldri feil med kake.

Søteste bordpynten.

Kuleste hylla.
Anders kom også tuslende ut for å ønske gjestene velkommen. Han hadde sovet lenge og var ikke helt i form stakkar.
En som derimot smilte masse, var Totoro. Alltid blid.

Totoro.
Vi drakk te til kaka. Alle fikk mumitroll-kopper. Jeg hadde en hyggelig en, men Kjersti fikk Hufsa. Grøss. Jeg tror hun likte den, men personlig er jeg fremdeles litt redd for Hufsa.
Anders og Hege hadde kjøpt bursdagsgave til meg. Jeg fikk noen veldig kule dalek-tallerkener og en skrekkfilm om kaniner. Ja, du leste riktig. Night of the lepus er en film fra 70-tallet om et virus som skaper blodtørstige, gigantiske kaniner. Ved hjelp av altfor rødt liksomblod, en mann i et kostyme og kaniner i dukkehus, har filmens skapere gjort et forsøk på å skremme sitt publikum, og mislykkes totalt. Kaninene er bare søte. Man har filmet fra vinkler som skal få dem til å se store ut, men det virker bare tidvis. Denne filmen er så dårlig at den er bra. Den burde sees.

Gaven min.
Under Oslo-oppholdet ble det noen turer til byen. Vi var innom diverse butikker, og jeg var så heldig å finne enda et påskeegg i en Change-butikk. Også denne gangen fikk jeg hovedpremien, som var et gavekort på 500 kroner. Jeg kjøpte meg enda en bh.

Jippi!

Selfie.